Yeşil Smoothie Tarifi

2020-05-12WellFood

Yeşil smoothieler, meyve, sebze ve kuru meyvelerden oluşur. Bazen az miktarda süt, soya, pirinç veya yulaf sütü gibi besinler eklenebilir. Yeşil smoothielerin başlıca faydalarından bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz; Kilo verdirir: Eğer diyet yapıyorsanız, yeşil smoothie harika bir seçenektir. Doyurucu olmalarıyla birlikte düşük kalori içerirler. Bu da sizi tüm sabah tok tutacağı anlamına gelir. Enerji kaynağı: Yüksek miktarda vitamin içeriği nedeniyle, yeşil smoothieler size ihtiyaç duyduğunuz enerjiyi verebilirler. Sindirime yardımcı olur: Smoothie yapısal olarak püre halinde olduğu için kolayca sindirilebilir. Bu nedenle, mideniz bunları sindirmek için çok çalışmak zorunda kalmaz, daha çabuk ve kolay sindirir. Dahası, smoothieler günlük meyve ve sebze alım miktarınızı arttırmanın kolay bir yoludur. Her gün beş porsiyon meyve ve sebze tüketmek zor olabilir. Bunu yeşil smoothieler ile daha kolay başarabilirsiniz ve meyve ve sebze tükettiğinizin farkına varmazsınız bile.  

Kivi ve Ispanaklı Yeşil Smoothie

Malzemeler

  • 25o gr taze ıspanak
  • 300 gr kivi
  • 1 yemek kaşığı ciha tohumu
  • Yarım kahve fincanı pirinç sütü (farklı bir süt kullanılabilir)

Hazırlanışı

İlk olarak kivileri soyun ve dilimleyin. Daha sonra, kivi dilimlerini diğer malzemelerle birlikte blender içerisine yerleştirin. İyice karışana kadar yüksek hızda karıştırın. Hazır olduğunda buzdolabında soğumaya bırakın.

Bu smoothie, kabızlık problemi çekenler için oldukça faydalıdır. Kiviler bağırsak hareketlenmesi sağlayarak bütün bağırsak problemlerini çözer.

EN SON HABERLER

Baharatlı Tavuk Suyu Çorbası

2020-06-08 WellFood

Kırmızı Smoothie

2020-06-08 WellFood